Prekidi donijeli pobjedu Bijeljincima: Radnik nakon preokreta savladao Mladost

Ekipa Radnika je u Bijeljini ugostila Mladost iz Doboja kod Kaknja i slavila rutinsku pobjedu od 3:1.

Loše je utakmica počela za domaćine jer je Mladost već u 7. minuti stigla do vodstva. Petar Bojo je bio strijelac i činilo se da će Mladost doći do dobrog rezultata u Semberiji.

Ipak, Radnik je uspio da se oporavi od početnog šoka i da preokrene rezultat u svoju korist. Interesantno, sva tri gola pala su nakon prekida, a dva puta je dosuđen penal za domaće.

Do izjednačenja su stigli u 30. minuti utakmice, kada nakon prekida loptu u gol šalje Irfan Hadžić.

Nastavili su napadati domaći, a dosuđen im je penal u samom finišu poluvremena. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Glišić.

Gdje su stali, tu su i nastavili u nastavku. Već u 50. minuti dosuđen je novi penal za Bijeljince, a ovaj put je realizator bio Velibor Đurić.

Do kraja utakmice smo gledali dosta loš fudbal, pa nije bilo promjena rezultata.

Radnik – Mladost DK 3:1 (Hadžić 30’, Glišić 44'(p), Đurić 50'(p) / Bojo 7’)

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Vasić, Popara, Peco, Hadžić, Glišić, Đurić, Aleksić.

Mladost DK: Velić, Hreljić, Diallo, Tandina, Guzina, Sadiković, Bojo, Hiroš, Nikolić, Mujagić, Mišić.