Predstavnici sarajevskog ON1 Judo kluba osvojili 25 medalja i četiri pehara na turniru u Sloveniji

U Sloveniji se proteklog vikenda održao međunarodni turnir na kojem su nastupali predstavnici iz Slovenije, Italije, Rumunije, Austrije i Bosne i Hercegovine. Na turniru su nastupili takmičari uzrasta U23, U21, U18, U15, U12 i U10.

Sarajevski ON1 Judo klub je u predstavljalo 12 takmičara koji su se borili u više starosnih kategorija od U15 (mlađi kadeti) do U23 (mlađi seniori) i osvojili su ukupno 25 medalja (osam zlatnih, devet srebrenih i osam bronzanih) i četiri pehara.

Osvojili su i pehar za drugo mjesto u generalnom plasmanu na turniru.

Uz to je osvojen i pehar za najuspješniju ekipu za uzrast U15 za žene, pehar za najuspješniju ekipu U18 kadeti muškarci i pehar za najuspješniju ekipu U21 juniori muškarci.

Ovo je bio jedan kontrolni laganiji turnir za takmičare ON1 Judo kluba pred predstojeće međunarodne turnire i nadolazeća Državna prvenstva Bosne i Hercegovine na kojem su predstavnici ON1 Judo kluba opravdali epitet jednog od najperspektivnijih klubova u Bosni i Hercegovini.

Podršku klubu u ostvarenju sportskih rezultata u prvom redu pruža uprava ON1 kluba na čelu sa Adnanom Hadžićem te BiH kompanije: Bosnalijek, BH Telecom, BH Pošta, Securitas BH, MCP BiH kao i mnogobrojni drugi prijatelji i saradnici.