Prcićev Levante iznenadio Barcelonu: Coutinho ostavio nadu Kataloncima pred revanš

Večeras je odigrana prva utakmica osmine-finala španskog kupa, gdje je Levante ostvario pobjedu nad Barcelonom rezultatom 2:1.

Utakmica je sjajno krenula za domaćine, igrali su odličan fudbal i snažno su se postavili protiv Barcelone. Tako već u 4. minuti pada prvi pogodak, Levante je poveo 1:0, a strijelac gola je bio Erick Cabaco.

Nedugo nakon toga Levante je uspio udvostručiti prednost, u 18. minuti Borja Mayoral je pogodio za 2:0.

Barcelona je uspjela smanjiti rezultat tek u 84. minuti golom iz penala, a strijelac je bio Philippe Coutinho.

Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen, te će biti interesantno gledati uzvrat ove dvije ekipe.

Vrijedno je istaći da je bh. internacionalac Sanjin Prcić odigrao svih 90 minuta te je uspio zaraditi žuti karton.