Prcić lijepo pogodio u pobjedi Rennesa, Lille u sve težoj poziciji

Bosanskohercegovački fudbaler Sanjin Prcić postigao je pogodak u pobjedi svog Rennesa nad Troyesom u 27. kolu francuske Lige 1.

U tradicionalnom terminu za Ligu 1 od 20 sati subotom, odigrano je pet utakmica, a Rennes je zabilježio vrijednu pobjedu protiv Troyesa rezultatom 2:0. Wahbi Khazri je u 47. minuti realizovao jedanaesterac za domaći tim, a onda je Sanjin Prcić lijepo pogodio sa vrha kaznenog prostora u 72. minuti za 2:0. Tim rezultatom okončan je duel.

Relativno nedavno su osvojili titulu u Francuskoj, a sada im predstoji mukotrpna borba za opstanak. Fudbaleri Lillea se i dalje muče, a večeras je bodove sa gostovanja odnio i slabašni Angers koji je, do ove utakmice, vezao tri poraza. Ekambi je sa dva gola gostima donio pobjedu, a jedini za domaći tim postigao je Pepe dva minuta prije kraja.

Gostujuću pobjedu slavi i Amiens protiv Nantesa rezultatom 1:0, dok je Dijon slavio protiv Caena rezultatom 2:0. Bodove su podijelili Guingamp i Metz rezultatom 2:2 u najuzbudljivijem meču večerašnjeg programa.