Poznati svi polufinalisti Kupa BiH: Široki slavio u Banjaluci i ovjerio plasman u sljedeću fazu

Fudbaleri Širokog Brijega trijumfom nad Borcem rezultatom 1:0 na gostovanju ovjerili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvi duel u Širokom Brijegu pripao je domaćinu rezultatom 2:1 nakon preokreta, a hercegovački tim je bio uspješan i u revanšu, te je s ukupnih 3:1 prošao u polufinale najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Već u 15. minuti gosti su poveli i tada je bilo jasno da će pred Banjalučanima biti težak zadatak. Strijelac je bio Dražen Bagarić.

U nastavku poluvremena Borac je bio nešto bolji rival, ali do pogotka prije odmora nije mogao doći. Izdvajaju se prilike Vranješa i Mojovića.

Veliku šansu za Borac je propustio Jakupović na startu drugog dijela, kada mu je šut odbranio Luka Bilobrk i do kraja domaći više nisu imali snage za povratak u meč.

Ostalo je 0:1, tako da Široki predstavlja i posljednjeg učesnika polufinala Kupa BiH, zajedno sa Sarajevom, TOŠK-om i Slogom GC.

Borac – Široki Brijeg 0:1 (Bagarić 15’)

Stadion: Gradski stadion (Banja Luka). Gledalaca: /. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Marić, Stanić (Široki Brijeg).

Borac: Topolović, Bajić, Kajkut, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Mojović, Janičić, Aničić.

Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Babić, Eliomar, Stanić, Ćorluka, Popović, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.