Pošta i Telecom lutrijom do polufinala, ZAMM savladao Bosnalijek, Bazen iznenadio Addiko Banku

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrani četvrtfinalni susreti desete sezone SC Business lige.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrani četvrtfinalni susreti desete sezone SC Business lige.

ZAMM je sa 6:1 savladao Bosnalijeka, da bi BH Pošta nakon boljeg izvođenja penala savladala Pokop. Bazen Otoka je iznenadila Addiko Banku i ostvarila trijumf za polufinale, dok je BH Telecom na identičan način kao i Poštari prošao dalje protiv ekipe Tržnica Sarajevo.

ZAMM mC/Liga Bez Briga – Bosnalijek 6:1 (Mujezinović x2, Sokolar A., Sokolar S, Smajić E., Ligata / Memišević)

Bosnalijek je odlično otvorio susret i preko Memiševića u 5. minutu dolaze do vodstva.

ZAMM je strpljivo gradio napade i tražio svoju priliku, a do nje dolaze u 9. minutu kada Mujezinović trese mrežu Bosnalijeka za poracnanje na 1:1.

U 15. minutu Adnan Sokolar je savladao Mrgudu za preokret i 2:1 na semaforu za ekipu ZAMM-a, te se sa ovim rezultatom odlazi na odmor.

U drugom dijelu igre, ZAMM nastavlja gdje je i stao, pa u 28. minutu preko Sanela Sokolara dolaze do povećanja vodstva, da bi Mujezinović minut kasnije pogodio za visokih 4:1.

Do kraja susreta u strijelce su se upisali Ligata i Smajić, pa su na kraju domaći ostvarili visok trijumf od 6:1.

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Pećanac, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

BH Pošta – Pokop 6(1):(1)5 (Krka / Avdagić)

Veoma čvrstu utakmicu odigrali su BH Pošta i Pokop.

Obje ekipe su imale po nekoliko prilika u toku susreta, ali pogotke smo vidjeli tek na samom kraju meča.

U 37. minutu Pleh je skrivio kazneni udarac, koji u gol pretvara Krka i tako Poštare dovodi u prednost.

Kada se činilo da će BH Pošta minimalnom prednosti doći do polufinala, ”ukazao” se Avdagić i nekoliko sekundi prije kraja susreta matirao Zuku za poravnanje i tako svojoj ekipi dao priliku da preko penala pokušaju izboriti plasman u polufinale.

Ipak, sreća je biča saveznik domaćih koji su pogodili pet penala u seriji, dok su gosti pogodili četiri, te je meč završen sa 6:5 u korist Poštara.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

Addiko Bank – Bazen Otoka 1:3 (Kovačević / Klačar, Simonović, Korać)

Bazen Otoka je iznenađujuće ušla u susret pa su od samog starta diktirali tempo igre, dok je Addiku ovo bio najlošiji meč od početka desete sezone SC Business lige.

Ipak, uprkos boljoj igri Bazeni nisu uspjeli doći do pogotka pa je prvi dio susreta završen sa 0:0.

U drugom dijelu Addiko se budi i kreće u napad, međutim, Bazeni to koriste i preko Klačara u 29. minutu dolaze do vodstva.

Samo što su se oporavili od šoka nakon primljenog pogotka, igrači Addika u samo jednom minutu prave katastrofalne pogreške u odbrani koje kažnjavaju Simonović i Korać, te tako Bazen dovode do prednosti od 3:0.

Utakmicu je pogotkom sa šest metara zaključio Jovan Kovačević i tako postavio konačnih 3:1, te smo dobili jedino iznenađenje kada su u pitanju četvrtfinalni susreti ove sezone SC Business lige.

Addiko Bank: Barbarić, Ribić, B. Kovačević, Hadžiosmanović, J. Kovačević, Todorović, Vasiljević, Zeljić, Ličina, Lackanović S., Milinković, Minić, Omeragić, Mujanović, Zoletić, Grbeša, Lackanović Đ., Omerbegović, Lalović, Dragičević.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

BH Telecom – Tržnice Sarajevo 5(2):(2)4 (Čardaklija, Tipura / Kadrić, Džanković)

BH Telecom je bolje otvorio meč, pa su u 12. minutu nakon dosuđenog kaznenog udarca, koji je izveo Čardaklija došli do vodstva.

Međutim, samo minut poslije Kadrić je na asistenciju Imamovića zatresao mrežu Telecoma i svojoj ekipi donio poravnanje, pa se sa rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Na samom otvaranju drugog dijela igre Tipura je matirao Šahbazovića za novo vodstvo Telecoma.

Igrao se 32. minut kada Džanković uspjeva zatresti mrežu Telecoma i svojoj ekipi ponovo donosi poravnanje, pa je i susret završen sa 2:2, nakon čega je uslijedilo izvođenje penala.

U penal završnici izvodilo se pet serija, domaći su bili sigurni u tri navrata, dok su gosti pogodili samo dva, te je tako ukupnim rezultatom 5:4, BH Telecom ostvario prolazak dalje.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

Tržnice Sarajevo: Otajagić, Džanković,Junuzović, Bogilović, Kadrić, Šahbazović, Imamović, Huskić.

Večerašnje mečeve sudili su Farik Kečo, Alem Bajrović i Amir Omerbašić.