Posljednji meč 22. kola: TOŠK slavio protiv Rudara i skočio na treće mjesto Prve lige FBiH

Fudbaleri TOŠK-a na zatvaranju 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine slavili su protiv Rudara iz Kaknja rezultatom 2:1.

Nakon što su eliminisani u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine, igrači TOŠK-a su se okrenuli Prvoj ligi FBiH i obavezama u svom takmičenju. Danas je u Tešnju gostovao Rudar i domaćin je opravdao iskoristio prednost svog terena za novi trijumf i skok na treće mjesto.

Već u prvom poluvremenu domaći su golovima Kalesića i Rastoke imali dva gola prednosti, tako da je Rudar u nastavku imao težak posao pred sobom. Ipak, gosti us uspjeli da smanje, pošto je Subašić pogodio u 76. minuti.

Ostao je 2:1, tako je TOŠK stigao do 36. boda u ovoj sezoni što je trenutno dovoljno za treće mjesto. Rudar je peti sa tri boda manje.