Portugal remijem na San Siru osigurao prvo mjesto, Škotska protutnjala kroz Albaniju

Večeras su odigrana još tri susreta 5. kola Lige nacija, a pobjede su upisali Škotska i Rumunija, dok su u derbiju dana Italija i Portugal remizirali bez golova.

Italijani su na San Siru dočekali Portugalce, a utakmica je završena bez pobjednika 0:0. U prvih 45 minuta konkretniji su bili domaći, dok su gosti u nastavku došli do dvije dobre prilike, koje, na njihovu žalost, nisu uspjeli realizirati.

Portugal je ovim bodom osigurao prvo mjesto u grupi 3, a Italijani će završiti kao drugoplasirani.

Škotska je u Shkoderu razbila domaću reprezentaciju Albanije, a konačan rezultat je glasio 0:4. Škoti su se tako izjednačili sa Izraelom na prvom mjestu ove grupe treće divizije, te će u direktnom susretu odlučivati o pobjedniku grupe.

Albanci će preseliti u niži rang.

Rumunija je sa ubjedljivih 3:0 u Ploeštiju savladala Litvaniju, a pogađali su Puscas, Keseru i Stanciu.

Oni su tako zadržali priključak za vodećom Srbijom, te imaju dva boda manje pred posljednje kolo koje se igra naredne sedmice.