Portugal je prvak Evrope u futsalu nakon ludnice protiv Španije!

Futsal reprezentacija Portugala prvak je Evrope nakon pobjede nad Španijom rezultatom 3:2.

Regularni dio završen je rezultatom 2:2, a onda su Portugalci slavili nakon drugog produžetka rezultatom 3:2, golom u posljednjoj sekundi.

Slavni Ricardinho postiže pogodak već u prvoj minuti i tako dovodi Portugalce u vodstvo, ali je Španija preokrenula rezultat golovima Tolre i Lina. Penal je promašio Miguelin u 35. minuti, i uslijedila je kazna kada je Coelho u 39. minuti osigurao produžetak.

Ricardinho se povrijedio u produžecima i tako je Portugalcima bio otežan posao do kraja, ali je u posljednjoj minuti drugog produžetka heroj Coelho realizovao kazneni udarac i donio trijumf u finalu Evropskog prvenstva u Sloveniji.