Portland prokockao veliku prednost, Nurkić ubacio sedam poena

Portland Trail Blazersi poraženi su od Washington Wizardsa nakon produžetaka (124:125), a bosanskohercegovački reprezentativac, Jusuf Nurkić, ubacio je sedam poena.

Nakon prve četvrtine Portland je imao prednost od šest poena, a do odlaska na odmor istu je povećao na 21 poen (70:49) i u tim trenucima činilo se da će Blazersi opravdati ulogu favorita u ovoj utakmici, no uslijedio je veliki povratak Wizardsa.

Do kraja trećem perioda Washington je uspio smanjiti zaostatak na devet poena (91:82), a zatim je u finišu četvrte dionice čak poveo, međutim utakmica je završila neriješeno. U produžecima bolje se snašao Washington i slavio sa 124:125.

Nurkić je na terenu proveo 28 minuta i u tom periodu ubacio je sedam poena. Imao je šut iz igre 2/8, dok je sa linije slobodnih bacanja pogodio 3/4 šuta. Tome je dodao sedam skokova, od čega je bilo pet defanzivnih, tri blokade, te dvije asistencije i ukradenu loptu.

Najefikasniji u redovima Washingtona bio je Wall sa 39 poena, uz devet asistencija i dva skoka, dok je kod Portlanda McCollum ubacio 34 poena.

Naš drugi reprezentativac, Mirza Teletović, nije igrao zbog povrede u pobjedi Milwaukeea protiv Minnesote (102:95).