Porazom u Irskoj juniorska reprezentacija BiH otvorila kvalifikacije za Euro

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je rezultatom 1:3 od Republike Irske u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

Prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se 2019. godine igra u Armeniji, Zmajići su odigrali na gostovanju protiv Irske na City Calling stadionu u Longfordu.

U prvih desetak minuta dva pokušaja mladih bh. fudbalera, a onda je Irska uspostavila blagu inicijativu i imala veliku šansu u 12. minuti preko Idaha, ali lopta odlazi u korner.

Ipak, od 20. minute Zmajići prijete, prvo preko Gazibegovića, a onda i Zubanovića, no promjene rezultata nema. Poluvrijeme je okončano bez golova.

Drugi dio utakmice sasvim je pripao našim rivalima. Irci u prednost dolaze u 56. minuti preko Ferryja, a u 66. minuti Parrott je iskoristio penal i udvostručio prednost naših protivnika. Svojim drugim golom Idah je odlučio susret u 74. minuti.

Jedini gol za Zmajiće postiže Mateo Božić desetak minuta prije kraja. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je završeno pobjedom domaćina rezultatom 3:1.

BiH – Republika Irska 1:3 (Božić  79’ – Ferry 56’ Parrott 66’, Idah 74’)

Stadion: City Calling (Longford). Gledalaca: /. Sudija: Filip Glova (Slovačka). Žuti kartoni: Šehić, Zilić (BiH), Ferry, O'Connor, Collins (Irska)

BiH: Kanurić, Šehić (od 60’ Mujkić), Vještica (od 70. Osmanović), Zilić, Gazibegović, Savić, Brkić (od 70. Salčin), Santrač (od 57’ Božić), Hasić, Zubanović (od 70’ Šikanjić) i Savić.

Republika Irska: Maher, Lyons, O'Connor, Collins, James, Coventry, Bolger, Parrott, McAuley, Ferry (od 67’ Reghba) i Idah.