Poraz u odlučujućem susretu: Bh. kadeti se oprostili od Evropskog prvenstva

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Irske u odlučujućoj utakmici za plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva (2:0). Našem nacionalnom timu bila je potrebna pobjeda u trećem kolu grupne faze, no nažalost poraženi su i oprostili su se od Eura.

Utakmicu su znatno bolje otvorili Irci. Već nakon prvih desetak minuta imali su tri odlične prilike, a dvije preko Idaha. Snažni napadač je prvo glavom šutirao, a Kačavenda odbranio, a onda je i promašio dobru priliku u sedmoj minuti.

Prvi ozbiljiniji pokušaj Zmajića bilježi se u 16. Tačnije, riječ je o dva udarca u jednoj minuti. Prvo je Hasić šutirao neprecizno, a onda je u istoj minuti Stanić imao dobru priliku, no Corcoran je odbranio. U 19. minuti Irci su se radovali. Collins je pogodio glavom, ali je kasno shvatio da je u pitanju ofsajd pozicija, pa je tako prekinuto njegovo slavlje.

Kako se meč bližio poluvremenu, tako je i tempo igre opadao. Gotovo da se ništa nije dešavalo nakon 20. minute, a vrijedi izdvojiti samo pokušaj Knighta koji je otišao pored gola. Bez golova se otišlo na odmor. Na početku drugog dijela Đokanović je bio u šansi.

Idah je u 48. minuti pogodio okvir gola. Tri minute poslije Stanić je bio u velikoj prilici za naš tim, nakon čega je Hasić izblokiran. Nakon toga pokušao je i Mehić, ali nije bilo promjene rezultata. Nakon toga ušlo se u mirniji dio meča, a u 69. minuti Parrott je postigao pogodak za Irsku. U sudijskoj nadoknadi Idah je postavio konačnih 2:0.

Bosna i Hercegovina – Republika Irska 0:2 (Parrott 69’, Idah 80+4’)

Stadion: St. George (Barton). Gledalaca: 500. Sudija: Halil Umut Meler (Turska). Žuti kartoni: Voloder (BiH).

Bosna i Hercegovina: Kačavenda, Muminović, Islamović, Rankić, Voloder, Mehić, Stanić, Hasić, Nikolić, Memišević i Šarić.

Republika Irska: Corcoran, Ledwidge, McEntee, Collins, Knight, Coffey, Idah, Parrott, Brennan, Wright, Connell.