Poraz Baskonije u Madridu: Za goste zaigrao potencijalni reprezentativac BiH

Posljednji današnji meč trećeg kola Eurolige donio je laganu pobjedu Reala protiv Baskonije rezultatom 97:79.

Madriđani su bolje otvorili duel, već došli do osjetnije prednosti u prvom poluvremenu, a ona je često bila i dvocifrena. Ipak, Baskonija se vraća i čak dolazi do poravnanja pred kraj treće dionice (65:65).

No, onda su se branioci titule razgoropadili i za vrlo kratko vrijeme došli do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji u Realu bio je Sergio Llull sa 23 poena, dok je 14 dodao Rudy Fernandez. Sa druge strane Marcelinho Huertas je postigao također 14.

Vrlo važno za naglasiti jeste da se večeras prvi put u rosteru gostiju našao potencijalni bosanskohercegovački reprezentativac, Ajdin Penava, koji je ušao u igru tri minute prije kraja, te upisao jedan skok.