Pokop deklasirao DDC MLS, DB Schenker iznenadio BH Poštu, Bazen i Tržnice tijesno slavili protiv Klasa i Securitasa

Večeras su u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri susreta 8. kola desete sezone SC Businness lige.

Pokop je u prvom meču savladao DDC MLS, da bi Bazeni Otoka u veoma zanimljivom susretu slavili nad Klasom. DB Schenker je napravio iznenađenje i trijumfovao protiv BH pošte, a noć su pobjedom nad Securitasom zaključile Tržnice Sarajevo.

Pokop – DDC MLS 10:1 (Kukić x4, Korda x4, Jurić, Pleh / Šahović)

Prvih deset minuta meča je bilo veoma zanimljivo, te su obje ekipe imale nekoliko odličnih prilika, ali pogodaka nije bilo.

Ipak u 12. minutu Pokop preko Kukića dolazi do vodstva, da bi u naredne tri minute ”Grobari” u dva navrata preko Korde, te preko Pleha stigli do visokih 4:0 i sa ovim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvara DDC MLS i golom Šahovića vraćaju nade da bi mogli stići do pozitivnog rezultata.

Međutim, dvije minute nakon postignutog pogotka odbrana DDC-a je ponovo kapitulirala, a ovaj put strijelac je Jurić.

Do kraja meča Pokop je stigao do visoke pobjede, a strijelci su bili Kukić i Korda. Kukić je postigao tri pogotka, dok je Korda dodao još dva i tako obezbijedio trijumf svoje ekipe od 10:1.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović, Kitovnica, Omerhodžić.

Bazen Otoka – Klas 4:3 (Feriz, Hubijar, Smajović x2 / Čilić x2, Kapo)

Klas je odlično otvorio meč i preko Čilića u ranom dijelu meča dolaze do vodstva od 1:0.

Ipak Bazeni brzo odgovaraju preko Feriza i stižu do poravnanja, da bi Hubijar u 17. minutu pogodio za preokret i tako se sa 2.1 otišlo na odmor.

U drugom dijelu Klas je zaigrao mnogo bolje, pa fantastičnim pogotkom Kape dolaze do poravanja.

Igrao se 33. minut kada Čilić drugim golom na susretu matira Subašića i tako donosi novi preokret na meču.

Bazeni se do kraja nisu predavali, te im se to na kraju i isplatilo. Prvo je u 37. minutu Smajović pogodio za 3:3, da bi u posljednjom minuti postigao drugi pogodak na meču i tako postavio konačnih 4:3.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

Klas: Vrtić, Hrvić, Kadušić, Boloban F., Boloban Ed., Plakalo, Kapo, Bisić, Čavčić, Ćurevac, Kurić, Alić, Dovadžija, Muminhodžić, Ramić, Sultanić.

BH Pošta – DB Schenker 2:6 (Džafo, Krka / Zukić, Džebo, Gačević x4)

Obje ekipe su furiozno otvorile ovaj susret pa je tako Schenker preko Zukića došao do vodstva, da bi minut poslije Džafo donio poravnanje, ali Džebo odmah u narednom napadu ponovo donosi vodstvo ”Špediterima”.

Nakon ovog pogotka nastao je miran period meča u kojem je dominirala BH Pošta, ali mnogobrojne prilike nisu iskoristili Džafo i Krka pa se na odmor otišlo sa 1:2 na semaforu.

U drugom poluvremenu ponovo dominira BH Pošta, ali kao i u prethodnom meču Poštari ne uspjevaju doći do pogotka uprkos velikom broju prilika.

Kazna za Bogunićeve momke stiže u periodu od 34. do 37. minute, kada Gačević sa nevjerovatna četiri pogotka Schenkeru donosi vodstvo od 6:1.

Do kraja meča Krka se uspio upisati u strijelce i tako postaviti konačar rezultat od 6:2.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Memić, Lopčić, Zukić, Ibrahimović, Melić, Ajnadžić.

Securitas – Tržnice Sarajevo 2:3 (Dagić x2 / Džanković, Kadrić, Imamović)

Veoma zanimljiv meč odigrali su Securitas i Tržnice Sarajevo.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su preko Džankovića prvi stigli do vodstva od 1:0.

Odmah nakon što se krenulo sa centra, Dagić je matirao Somuna i veoma brzo donio poravnanje za momčad Securitasa.

Igrao se 16. minut kada je Kadrić matirao Buljugiju i svojoj ekipi ponovo donio vodstvo na ovom meču, te se sa 2:1 otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme odlično otvaraju Tržnice i preko Imamovića povećavaju vodstvo na 3:1.

Poslije ovog pogotka nismo imali većih uzbuđenja sve do 38. minuta, kada Dagić postiže pogodak i smanjuje prednost na 3:2.

Do kraja meča Securitas je imao nekoliko prilika da dođe do poravnanja, ali sreća nije bila saveznik ”Zaštitara”, te se meč završio trijumfom Tržnica od 3:2.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić, Klačar.

Tržnice Sarajevo: Đozo, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Džuho, Bogilović, Salić, Kadrić, Šahbazović, Balović, Imamović, Somun, Babić, Huskić.

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Sanel Herceglija.