Podjela bodova u Torinu: Handanović junak Intera, Pjanić ranije napustio teren

Juventus je na svom terenu dočekao ekipu Intera, a meč je završen sa nepopularnim rezultatom 0:0.

Od samog starta utakmice Juventus je bio dominantnija ekipa, dok je Inter svoju priliku tražio u kontranapadima. Tako je u prvom poluvremenu Stara dama imala nekoliko prilika pred golo Neroazzurra, ali večeras sjajni Samir Handanović je bio na visokom nivou raspoloženja, te se na odmor otišlo sa 0:0.

U drugom poluvremenu ekipa Intera se oslobodila pritiska pa smo vidjeli odličnu igru na obje strane, a sredinom drugog perioda igre sudac utakmice Valeri propustio je dosuditi jedanaesterac za ekipu Intera, kada je šut Icardija rukom zaustavio Benatija.

Do kraja susreta Juventus je imao nešto više od igre, ali do pogotka nisu uspjeli doći, te je meč završen sa nepopularnih 0:0.

Vrijedi istaći da je Miralem Pjanić bio u početnom sastavu Juventusa, a igru je napustio u 85. minutu utakmice.