Meč završen, Haase putnik u polufinale Dubaija

Damir Džumhur upravo je izašao na teren u Dubaiju. U četvrtfinalnom meču prestižnog ATP turnira odmjerit će snage s holandskim asom Robinom Haaseom...

Meč je završen, Džumhur poražen, ali uzdignute glave napušta Dubai.

Damir je spasio prvi servis gem u kojem je servirao za ostanak, slijedi trenutak “biti ili ne biti”.

Odličnim servisima Haase dolazi do vodstva od 5:3. Džumhur će servirati za ostanak u meču.

Nakon kraće pauze Džumhur je smanjio rezulat na 4:3 za Haasea. No, sada Holanđanin ima servis.

U Dubaiju je počela kiša, sudija čeka odluku da li će prekinuti meč pri rezultatu 4:2.

Vrijeme se drastično promijenilo u Dubaiju, a sve je izvjesnije da će kiša pasti tokom meča. Džumhur je smanjio rezultat na 3:2 i pokušat će napasti servis protivnika.

Nakon novog brejka u trećem setu, Haase je odbranio svoj servis i trenutno ima prednost od 3:1. Nadamo se povratku bh. tenisera.

Tako je! Džumhur vraća brejk nakon četiri brejk lopte. U posljednjem poenu Haase je pao na zemlju, ali na sreću nije bilo povrede.

Haase brejkom otvorio treći, odlučujući set. Idemo po povratak!

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOO MAJSTORE! Džumhur brejkom u 10. gemu drugog seta izjednačio rezultat na 1:1. Igrat će se odlučujući set.

Naš teniser je spasio brejk loptu u ključnom trenutku i tako ostavio šanse za prolaz dalje. Sada je 5:4 za Sarajliju.

Rezultat je 4:4, Robin Haase se vratio u drugi set. Naš teniser treba da zaboravi sve što se dogodilo u posljednjih nekoliko minuta.

Nažalost, Holanđanin vraća brejk, naš teniser vodi 4:3, ali bez brejka.

Haase osvaja svoj servis gem, naš teniser treba dva dobra uzastopna servis gema kako bi vratio meč na početak.

Naš teniser je odbranio osvojeni brejk, te je povisio vodstvo u drugom setu na 4:1.

BRAVOOOOOOOOOOOOOOO! Džumhur u četvrtom gemu drugog seta pravi brejk! Idemo majstore…

Bh. teniser u trećem gemu drugog seta spašava brejk loptu i vraća minimalno vodstvo. Idemo po brejk!

Robin Haase odgovara u svom stilu. Naš teniser je osvojio svega jedan poen na servis Holanđanina u dosadašnjem meču.

Konačno! Damir Džumhur osvaja prvi gem drugog seta bez problema. Baš ono što mu je bilo potrebno kako bi se samopouzdanje vratilo, te vjera u kvalitetan servis.

Prvi set je završen, a rezultatom 6:2 ga je osvojio holandski teniser. Robin Haase je fantastično servirao i približio se osvajanju ovog meča.

Haase pravi još jedan brejk i vodi sa 5:2. Nakon kraće pauze, holandski teniser će servirati za prvi set.

Holanđanin ima sjajnu statistiku. Osvojio je sve poene na svoj drugi servis, što je impozantna stvar. Haase vodi rezultatom 4:2.

Vrlo važan gem osvaja Sarajlija za prekid serije Holanđanina od tri osvojena gema uzastopno. Bravo majstore!

Haase je sigurniji ušao u ovaj meč. I drugi svoj servis gem je odigrao na visokom nivou, pa ima prednost od 3:1 u prvom setu. Glavu gore, majstore!

Prvi brejk u meču pravi holandski teniser. Došao je do tri brejk lopte, prvu je spasio Džumhur, ali na 15:40 Haase pravi brejk za vodstvo rezultatom 2:1. Igrači su otišli na prvu pauzu.

Robin Haase je bez problema osvojio svoj prvi servis gem, te je bez izgubljenog poena poravnao rezultat na 1:1.

Džumhur je odabrao da prvi servira u uvodnom gemu, te je meč započeo osvajanjem prve igre bez ikakvih problema.