Počela nova sezona Premiershipa: Pogba i Shaw pogađali za pobjedu Uniteda

Večeras je utakmicom između Manchester Uniteda i Leicestera na Old Traffordu počela nova sezona engleskog Premiershipa.

Bolji su bili Crveni đavoli s 2:1, a golove su postizali Pogba i Shaw za domaće, dok je za goste pogodio Vardy.

Utakmica je odlično počela za ekipu Josea Mourinha. Alexis je na samom otvaranju utakmice pokušao ubaciti loptu, ona pogađa Amarteya u ruku, a sudija Marriner pokazuje na penal. Siguran izvođać najstrožije kazne bio je Paul Pogba.

Nakon vodstva, United se postavio defanzivno i čuvao prednost, što je dosta atipično za klub kakav je Manchester United, ali navikli smo već na to od Đavola pod vodstvom Portugalca.

Prijetio je Leicester preko Graya, ali nisu uspjeli doći do poravnanja.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše novog u igri ova dva tima. Manchester je nastavio čuvati prednost, imali su priliku preko Mate čiji je šut izblokiran, a Leicester je jalovo pokušavao napraviti nešto više.

Veliku priliku za United je propustio Romelu Lukaku u 77. minuti. Alexis se izborio za jednu loptu, uposlio Belgijanca koji promašuje gol Schmeichela.

Na 2:0 je u 83. minuti povisio Luke Shaw na asistenciju Juana Mate, a konačnih 2:1 postavlja Jamie Vardy u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Manchester United – Leicester 2:1 (Pogba 2'(p), Shaw 83’ / Vardy 90+2’)