Počela nova sezona ABA lige: Dobar učinak Lazića u ubjedljivoj pobjedi Olimpije

Počela je nova sezona ABA lige! Na otvaranju je Olimpija na svom parketu slavila protiv Mornara rezultatom 87:66.

Nakon vrlo dobre sezone crnogorskog tima, očekivalo se da gosti mogu pružiti bolji otpor u Ljubljani, ali je Olimpija danas bila mnogo bolji rival na parketu.

Od prve četvrtine Slovenci su preuzeli dominaciju u igri i tako došli do dvocifrene prednosti na startu, te je kontinuirano povećavali do samog kraja utakmice, s tim da je Mornar nešto bolje odigrao u drugoj dionici.

Bosanskohercegovački reprezentativac Aleksandar Lazić odigrao je solidnu partiju u pobjedničkom timu. Na parketu je proveo nešto manje od 25 minuta, te je upisao sedam poena, pet skokova i dvije asistencije.

Za Olimpiju po 16 su postigli Begić i Mesiček, dok je Nemanja Vranješ sa 12 poena bio najefikasniji u Mornaru.