Pobjedom u Laktašima, Crvena zvezda osigurala prvo mjesto pred play-off ABA lige

Crvena zvezda ostvarila je pobjedu u Laktašima kojom je osigurala prvo mjesto u ABA ligi, pred početak play-offa.

Beogradski tim porazio je Igokeu sa 82:76 u veoma zanimljivom meču.

Ekipa bh. prvaka je tri četvrtine održavala prednost, a na isteku 30 minuta povela sa maksimalnih 65:57.

Nikola Jevtović je odigrao odličan meč (17 poena), imao je u napadu veliku podršku u Radivojeviću (12), Robertu Rikiću, Dominicu Artisu (po 11), dok je na drugoj strani terena kombinovana odbrana “Igosa” stvarala često velike probleme Beograđanima.

Zvezda je dugo tražila šut (6/25 za tri), pogodila samo dvije trojke do 30. minuta, a onda su Pero Antić (11 poena) i Taylor Rochestie (23) ubačajima sa distance donijeli mir u napad “crveno-bijelih”, koji je i dalje povremeno “štucao”, ali je ipak bio dovoljno dobar da u 38. minutu donese vodstvo od osam poena (71:79).

Domaći su vodili od kraja prvog kvartala pa do sredine posljednjeg, u kojem su gosti pogodili četiri od svojih šest trojki, uključujući i prelomnu, Jamesa Feldeina 45 sekundi prije kraja, za konačnih 76:82.

U drugom večerašnjem susretu 21. kola, Zadar je savladao Megu, 94:91. Jedan od najboljih u gostujućem timu bio je bh. reprezentativac Aleksandar Lazić sa 13 poena i 8 skokova.

Zadar – Mega 94:91

Poredak: Crvena zvezda 18-3, Budućnost 16-5, Cedevita 16-5, Mornar 13-8, Partizan 11-10, Zadar 10-11, FMP 9-12, Olimpija 9-12, Mega 7-14, Igokea 7-14, Cibona 7-14, MZT 3-18.