Pobjedom protiv Srbije kadeti se časno oprostili od Eura u Hrvatskoj

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobjedom od 1:0 protiv Srbije okončala nastup na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

U susret su nešto bolje ušli reprezentativci Srbije, a najbolju priliku na startu je imao Filip Stuparević, ali je iz izgledne situacije pogodio stativu.

Nakon toga naša selekcija je zaigrala mnogo bolje, a čak u nekim trenucima Srbija nije mogla prenijeti loptu na našu polovinu. Najbolje prilike smo imali preko Jusufa Gazibegovića. U 10. minuti je šutirao fenomenalno sa 30 metara, a golman Gordić je loptu krajnjim naporom izbacio u korner.

U 14. minuti Šikanjić je pao u šesnaestercu Srbije, ali sudija Donatas Rumšas nije pokazao na jedanaesterac za našu selekciju. U finišu prvog poluvremena ponovo je Srbija preuzela kontrolu igre, a dva udarca najraspoloženijeg Stuparevića je izvrsno odbranio mladi bh. golman Jasmin Kršić. Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu još bolja igra naše selekcije. Prvo je pokušao Nešković u 41. minuti za Srbiju, no lopta je završila u korneru.

Nakon toga kreće mnogo bolja igra naše selekcije. Ulazak Domagoja Marušića je donio mnogo bolju i konkretniju igru. Mladi fudbaler Širokog Brijega je dva puta bio u izvrsnoj situaciji, ali je bio sebičan oba puta.

Izvanredan dupli pas u 64. minuti je izbacio Imamovića samog pred golom Srbije, ali nije šutirao uopšte.

Dobrica Tegeltija je ugrozio gol Srbije udarcem sa distance, no prošla je lopta pored gola. Jedini gol na utakmici je postigao Armin Imamović u samom finišu susreta, ali nažalost minimalni trijumf protiv komšija nije bio dovoljan za plasman u četvrtfinale EP.

Na kraju Njemačka sa svih devet bodova ide kao prva iz grupe, dok je Irska, sa istim brojem bodova kao BiH i Srbija, prošla dalje kao drugoplasirana, jer je imala bolju gol-razliku u međusobnim duelima. BiH je treća, Srbija četvrta.

Bosna i Hercegovina – Srbija 1:0 (Armin Imamović 80’)

Stadion: Kostrena. Gledalaca: 1.000. Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija). Žuti kartoni: Salčin, Sejdović, Santrač (BiH), Kokir (Srbija).

BiH: Kršić; Zilić, Sadiku, Gazibegović, Santrač, Salčin, Šikanjić, Sejdović, Imamović, Vještica i Savić.

Srbija: Gordić; Kostić, Marković, Pavlović, Janković, Gavrić, Stuparević, Đerlek, Kamenović, Tedić (od 18. minute Nešković) i Zuvić.