Pobjede Portlanda i Milwaukeea: Double-double učinak Nurkića, Teletović igrao 11 minuta

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je 11 utakmica u NBA ligi, a nastupe su upisali i bosanskohercegovački košarkaši, Jusuf Nurkić i Mirza Teletović, čiji su klubovi Portland i Milwaukee ostvarili pobjede.

Portland je ubjedljivo slavio protiv Phoenixa (76:124). Sunsi su samo na početku utakmice imali prednost, a zatim su Blazersi preokrenuli i prednost je samo rasla. Imali su u jednom trenutku čak +58, a na kraju su slavili sa 48 poena razlike.

Nurkić je odigrao 23 minute, a u tom periodu ostvario je double-double učinak. Ubacio je 11 poena i upisao 11 skokova, a dodao je tome i asistenciju. Lillard je bio najefikasniji sa 27 poena, dok je u Phoenixu Bledsoe postigao 15 koševa.

Milwaukee je savladao Boston (100:108). Rezultat je bio u egalu skoro cijelu utakmicu. Bucksi su došli do prednosti sredinom četvrte četvrtine, koju nisu ispuštali do kraja. Slavili su sa osam poena razlike.

Teletović je igrao 11 minuta, a u tom periodu nije upisao nijedan poen. Imao je dva neuspješna pokušaja za tri poena. Upisao je dva skoka i asistenciju. Antetokounmpo je vodio Milwaukee do pobjede sa 37 poena, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Irving sa 17 poena.