Pobjeda za kraj priprema u Turskoj: Krpić i Zajmović u finišu susreta srušili Oleksandriyu

Fudbaleri Željezničara su pripreme u turskoj Antaliji danas zaključili pobjedom protiv ukrajinske Oleksandriye (2:1). Gledali smo izuzetno borbenu utakmicu, a pobjednik je odlučen u samoj završnici.

Uvodne minute susreta su protekle mirno, gledali smo početno ispitivanje snaga bez ozbiljnijih prilika.

Prvi prijete fudbaleri Oleksandriye preko Sitala, a isti igrač je nedugo zatim ponovo u prilici, ali bez veće opasnosti po Vedrana Kjosevskog.

Uzvratili su Plavi u 21. minuti kada je Asim Zec iskosa šutirao pored gola. U 30. minuti je loptu povukao Sinan Ramović, snažno šutirao sa 20 metara, ali je ovaj šut završio malo preko gola Ukrajinaca.

Nastavak susreta nije donio mnogo toga novog. Igralo se izuzetno borbeno, fudbaleri Željezničara su ponovo pokazali visok nivo discipline u igri te nisu protivniku ostavljali previše prostora.

Ipak, i Oleksandriya je pokazala da je dosta kvalitetna ekipa pa je Osimov tim teško stvarao prilike.

U 67. minuti bilježimo jedan dalekometan pokušaj ukrajinskog tima, ali odlazi lopta pored gola Kjosevskog. Sipović u 75. minuti zamalo kasni na ubačaj iz kornera, te nije uspio loptu zahvatiti na način na koji je to želio.

U 79. minuti sjajan šut jednog igrača Oleksandriye zaustavlja fenomenalni Kjosevski, a samo nekoliko sekundi kasnije Željezničar dolazi do gola.

Kontru je povukao Anel Šabanadžović, lopta je stigla do Asima Zeca koji je ubacio za Sulejmana Krpića, a iskusni napadač je pogodio za vodstvo Plavih.

Uspjela je Oleksandriya u završnici stići do pogotka, ali je on poništen zbog očigledne ofsajd pozicije. Nekoliko trenutaka kasnije Dženan Zajmović fantastično prolazi kroz odbranu Ukrajinaca i snažnim udarcem sjajno pogađa gol za 2:0.

Ukrajinci u posljednjim trenucima dolaze do pogotka koji je postigao Ustymenko i utakmica završava rezultatom 2:1.

Bila je to posljednja provjera za Plave u Antaliji, a za sutra je planiran povratak ekipe u Sarajevo.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Bogičević, Sipović, Pavić (Stanić od 81.) – Hajdarević, Šabanadžović – A. Zec, Ramović (Zajmović), Veselinović (Mujezinović od 62.) – Krpić.

Oleksandriya: Yurii – Mykytsey, Kovalets, Poliarus, Zaporohzan, Luchkevich, Sitalo, Shendrik, Grechishkin, Banada, Dedechko.