Pobjeda Sloge u velikom derbiju protiv Olimpika, Velež bolji od Orašja

Na terenima Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas su odigrano je svih osam duela, a gledaoci su imali priliku prisustvovati derbijima u Mostaru i Siminom Hanu.

Pretendenti za ulazak u Premijer ligu, Sloga i Olimpik, odigrali su svoj meč u Siminom Hanu, a konačan rezultat bio je 2:1 za domaći tim.

Već u 19. minuti Sloga je povela golom Milakovića, a isti igrač je nakon sat vremena postigao novi pogodak i tako doveo svoju ekipu na korak od trijumfa. No, gosti se nisu pomirili sa porazom, pa je u 77. minuti Olimpik došao do smanjenja vodstva preko Vukomanovića. Ipak, rezultat se više nije mijenjao pa Sloga bilježi velika tri boda.

Interesantno je bilo i u Mostaru gdje su se sastali Velež i zahuktalo Orašje. Duel je bio neizvjestan dugo, a domaći nisu uspjeli krunisati nekoliko izglednih prilika. No, 15 minuta prije kraja, nakon što je ušao u igru, Salko Mujanović donosi sva tri boda Mostarcima pobjedom rezultatom 1:0.

Zvijezda u Gradačcu nije imala toliko razloga za slavlje, pošto nije uspjela savladati Slaven iz Živinica. Meč je završen rezultatom 2:2, a domaće je u finišu samom šokirao Mujagić.

Gostujuće pobjede zabilježili su Travnik kod Rudara u Kaknju (1:0) i Bratstvo na gostovanju Igmanu (3:1), dok su Metalleghe i Jedinstvo remizirali u Jajcu rezultatom 1:1. Čapljina nije imala problema protiv TOŠK-a i slavila je pobjedu rezultatom 2:0. Domaću pobjedu zabilježila je i Iskra protiv Bosne rezultatom 2:1.