Pobjeda Mirze Bašića za ranking karijere i ispisivanje novih stranica historije bh. tenisa

Mirza Bašić, bosanskohercegovački teniser, savladao je Nijemca Maximiliana Marterera u četvrtini finala ATP turnira u Sofiji rezultatom 2:1 (6:4, 4:6, 6:3), te je tako došao do rankinga karijere i ispisivanja novih stranica historije bh. tenisa.

U pevom setu oba tenisera su držala servis sve do desetog gema kada je Bašić napravio brejk i tako dobio set sa 6:4. Na startu drugog seta Nijemac je oduzeo servis Bašiću i to mu je bilo dovoljno da na kraju dobije drugi set sa 6:4.

Oba tenisera su dugo držala servis i u trećem setu. U osmom gemu Bašić je iskoristio drugu brejk loptu i tako poveo sa 5:3. Bh. teniser je zadržao servis u narednom gemu i dobio set sa 6:3.

Ovom pobjedom Bašić je osigurao ranking karijere, a ući će u TOP 100, tačnije osigurao je 100. mjesto na ATP listi. Time su ispisane i nove stranice historije bh. tenisa, jer BiH po prvi put ima dva tenisera u TOP 100.