Pobjeda Galate protiv Basaksehira u velikom derbiju, Višći svih 90 minuta

Večeras je odigran veliki turski derbi između Galatasaraya i Basaksehira, ekipa koje su 29. kolo dočekale na prve dvije pozicije u Superligi. Na kraju, radovali su se domaći zahvaljujući pobjedi rezultatom 2:0.

Domaći su otvorili vrlo ofanzivno ovaj meč i već na startu stvorili nekoliko prilika. Pokušavali su Gomis u dva navrata, kao i Belhanda, ali nije bilo promjene rezultata.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a onda u nastavku fantastičan pogodak postigao je Mariano, nakon čega su domaći došli do trijumfa.

Igrao se 60. minut kada je Brazilac Mariano pogodio nakon asistencije Feghoulija za 1:0. Iako se igralo otvoreno do kraja, uslijed Basaksehirove bolje igre, ali promjene rezultata nije bilo sve do 91. minute kada je Aziz pogodio nakon kornera.

Bosanskohercegovački reprezentativac i najbolji asistent Superlige, Edin Višća, igrao je svih 90 minuta i bio prilično zapažen u rolama gostiju.