Plavi slavili u posljednjoj provjeri pred početak prvenstva, Mujagić dvostruki strijelac

Fudbaleri Željezničara pobijedili su kao gosti visočku Bosnu na stadionu Luke rezultatom 2:4.

Trener gostiju Admir Adžem u ovome susretu je odlučio je pružiti priliku fudbalerima koji nisu imali veću minutažu u jučerašnjem susretu protiv Veleža, a Željo je poveo već u 12. minuti. Strijelac gola je Kajkut nakon asistencije Crnova.

Plavi su nastavili sa dobrom igrom, a već u 29. minuti bilo je 0:2. Nakon prečke koju je pogodio Kajkut, lopta je došla do Zajmovića koji je rutinski pogodio mrežu Bosne.

Ipak, samo što se krenulo sa centra, Karioke su preko Belmin Vila je smanjio na 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela, umjesto Šabanadžovića i Kajkuta u igru su ušli Modić i Mujagić.

Željezničar je zatim ekspresno postigao još dva gola. Zeba je asistirao, a Mujagić pogodio u 59. minuti, a samo pet minuta poslije ponovo je pogodio Mujagić nakon asistencije Projića.

Do kraja meča Visočaci su sa bijele tačke smanjili prednost Željezničara, a siguran realizator jedanaesterca bio je Hodžić, te se tako susret završio pobjedom Plavih od 4:2.

Bosna-Željezničar 2:4 (Kajkut 12’, Zajmović 29’, Mujagić 59’ 64’ / Vila 46’, Hodžić 75’)

NK Bosna: Abadžija, Pidro, Mujkić, Gačan, Rizvanović, Cana, Sadiković, Pandžić, Dizdarević, Murga, Vila

Željezničar: Fejzić, Hadžić, Osmanković, Ćubara, Projić, Šabanadžović, Blagojević, Crnov, Zeba, Zajmović, Kajkut.