Plavi ponovo slavili u Širokom Brijegu: Željezničar golom Žerića zasjeo na vrh tabele

Široki Brijeg je u okviru 17. kola BHT Premijer lige dočekao Željezničar, a ovaj susret je završen pobjedom gostiju od 2:1.

Široki je na početku utakmice krenuo ofanzivno. Već u 2. minutu domaći preko Menala stižu do prilike, ali odbrana Željezničara je odlično reagovala i otklonila opasnost.

U narednom napadu domaćih, na oštar centaršut sa strane loše reaguje Stanić, a njegovu grešku koristi Menalo i dovodi domaće u vodstvo od 1:0.

Nakon pogotka Širokobriježana, Željezničar je preuzeo inicijativu, pa tako u 14. minutu prijeti Ubiparip, ali Bilobrk je siguran.

U 16. minutu na semaforu je stajalo 1:1. Stanić se odličnim centaršutem iskupio za grešku kod pogotka domaćih, a Kajkut je na njegov ubačaj odlično reagovao i postigao pogodak za poravnanje.

U nastavku poluvremena vidjeli smo još nekoliko prilika na obje strane, iako je Željezničar za nijansu bio agilniji. Ipak, pogodaka nije bilo te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

Željezničar je bolje otvorio drugo poluvrijeme. Plavi su tako u 50. minutu preko Blagojevića imali dobru priliku, ali veznjak Željezničara je loše šutirao, te opasnosti za Bilobrka nije bilo.

Nakon ove prilike Širokobriježani su sve karte bacili u napad te u 53. minutu stvaraju nekoliko prilika pred golom ekipe sa Grbavice, ali Kjosevski je bio na visini zadatka.

Željezničar je u narednom napadu pokušao preko Kajkuta, da bi tri minute poslije Zec nakon lopte Zakarića iz izgledne pozicije šutirao veoma loše.

U 64. minutu Menalo je zatresao prečku, da bi u nastavku Begonja pogodio stativu.

U nastavku susreta nije bilo većih uzbuđenja sve do 90. minuta, kada se Žerić našao sam pred Bilobrkom i pogodio za vodstvo, ali i veliku pobjedu Željezničara od 2:1 te preuzimanje liderske pozicije na tabeli PLBiH.

Široki Brijeg – Željezničar 1:2 ( Menalo 3’ / Kajkut 16’, Žerić 90’)

Stadion: Pecara; Gledalaca: . Sudija: Mujić Elvis (Banovići). Žuti kartoni: Matić, Lončar / Blagojević, Ramović.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić(46’ Kožul), Barišić, Baraban(83’ Wagner), Ćorluka, Menalo, Lončar(76’ Ivanković), Begonja, Bralić, Nikić, Marković.

Željezničar: Kjosevski, Kajkut(73’ Ramović), Graovac, Zec(87’ Žerić), Blagojević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović(65’ Hajdarević), Osmanković, Projić, Ubiparip.