Plava rapsodija na Bilinom polju: Željezničar prekrasnim golovima deklasirao Čelik

Željezničar je ubjedljivim trijumfom od 3:0 odnio cijeli plijen sa Bilinog polja i tako iskoristio kiks Zrinjskog da smanji distancu s liderom na tabeli Premijer lige BiH, odnosno da se izjednači sa Širokim Brijegom po broju bodova.

Već od prve minute susreta Plavi su djelovali odlučnije i bolje na travnjaku zeničkog stadiona. No, ono što je obilježilo prvih pola sata meča nisu toliko bile prilike Željezničara, koliko gruba igra obje ekipe.

Prvo je Ramović ozlijedio Mehića, koji je krvave glave napustio teren, da bi upravo Mehić, nakon povratka na travnjak, načinio brutalan start nad Zebom, poslije kojeg se kapiten Želje nije mogao vratiti u igru.

Svega par minuta kasnije, Željo je poveo i to nakon pogotka s bijele tačke. U šesnaestercu je fauliran Ramović, a u 35. minuti siguran realizator jedanaesterca je bio Saša Kajkut.

Pet minuta prije kraja poluvremena povrijedio se i drugi veznjak Željezničara, Ramović, koji je na nosilima iznesen s terena.

U drugom poluvremenu, Čelik je krenuo otvorenijeg garda prema golu gostiju, što se ipak pokazalo kao kontraproduktivan potez, jer se Želji otvorilo više prilika da ugroze gol domaćih. Istina, Zeničani su imali jednu dobru šansu nakon prodora Adilovića u 59. minuti, ali Željina odbrana je u zadnji čas izbila loptu ispred Kadrića, koji je bio na pet-šest metara od gola.

Nakon nekoliko dobrih prilika, Plavi su u 65. minuti udvostručili vodstvo i to fantastičnim pogotkom Blagojevića iz slobodnog udarca. Pet minuta kasnije – 0:3! Goran Zakarić je u 69. promašio prazan gol, ali već minut kasnije, majstorski, fenomenalnim projektilom sa nekih 18 metara pogodio suprotni kut gola vratara Markovića.

Do kraja meča bilo je još nekoliko poluprilika za obje ekipe, ali rezultat se nije mijenjao. Željo je s ovim trijumfom zadržao priključak s vrhom tabele, dok se agonija Čelika u borbi za opstanak nastavila…

Čelik – Željezničar 0:3 (Kajkut 35. – penal, Blagojević 65., Zakarić 70.)

ČELIK: Marković, Udovičić, Jurković, Duvnjak, Kadrić (Imamović), Mehić, Šabanović, Kazazić, Mahmutović (Hadžikadunić), Duraković, Adilović.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Osmanković, Projić, Ramović (Zec), Blagojević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović, Zeba (Zajmović), Kajkut (Žerić).