Plasman na SP doveden u pitanje: Estonija šokirala Srbiju u dramatičnom meču

Košarkaška reprezentacija Srbije iznenađujuće je poražena od Estonije u Talinu i ostala, barem za sada, bez plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Srbija je, poslije dramatične završnice, poražena rezultatom 71:70, pa će priliku za plasman na Mundobasket morati da traži u posljednjem kolu.

Iako je Srbija imala sve u svojim rukama, vodila 57:49 u 31. minutu, loša odbrana tokom cijele četvrte četvrtine i serija promašaja Miloša Teodosića u posljednjim minutima, odveli su goste u neočekivani poraz.

Poslije trojke Sandera Rajestea 10 sekundi prije kraja, Teodosić je promašio trojku za izjednačenje, a Stevan Jelovac zabilježio skok u napadu i bio fauliran pri šutu za tri poena.

Ipak, pogodio je samo prva dva slobodna bacanja i propustio šansu da izbori produžetak, dok očajnički pokušaj Dragana Milosavljevića nakon novog skoka nije došao ni do obruča.

I pored poraza izabranici selektora Aleksandra Đorđevića i dalje imaju sve u svojim rukama, s obzirom da im je potrebna samo pobjeda protiv Izraela na domaćem parketu u nedjelju kako bi se plasirali na Mundobasket.

Ukoliko Srbija u tom meču također zabilježi neuspjeh, i dalje će moći do prolaza na Svjetsko prvenstvo u Kini, ako se poklope drugi rezultati u grupi L.

Kod sjajnih Estonaca najbolji su bili Kitsing i Kulamae sa 18 poena, koji su najbolji bili kada je to bilo najpotrebnije. Josear je imao osam poena i devet skokova, a poen više imao je Nurger.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Jelovac sa 19 poena i osam skokova, dok su bolje od ostalih odigrali i već pomenuti Teodosić i Milosavljević. Oni su postigli po 16 poena, a povratnik u reprezentaciju Miloš Teodosić se istakao i sa deset asistencija, ali i lošim šutem 4-14.

Srbija naredni meč, koji će možda odlučivati o prolasku na Svjetsko prvenstvo, igra u nedjelju do 16 sati u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Svjetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra.