Pjanić ušao u igru i namjestio preokret Juventusa, Milan žali za odličnom igrom u Torinu

Fudbaleri Juventusa u velikom derbiju Serije A slavili su protiv Milana rezultatom 2:1 na svom terenu.

Juventus je igrao bez nekolicine vrlo važnih igrača u ovom meču, ali je ipak došao do pobjede nad velikim rivalom i to nakon preokreta.

Igrao se 39. minut kada je Tiemoue Bakayoko oduzeo loptu domaćinu, asistirao za Krzysztofa Piateka koji nastavlja nevjerovatan niz golova ove sezone. To je bilo sve za prvo poluvrijeme.

U 60. minuti Paulo Dybala pogađa sa bijele tačke za izjednačenje, a onda je minut poslije u igru ušao Miralem Pjanić i učestvovao u preokretu.

Pet minuta prije kraja bh. reprezentativac je uposlio Moisea Keana koji nastavlja pogađati u dresu Stare dame. Rezultatom 2:1 završen je susret. Iako su gosti bili bolji u većini susreta, ostali su bez i jednog boda i tako sigurno imaju za čim da žale.