Peti uzastopni poraz Čelika, značajna pobjeda Slobode u borbi za opstanak

Sloboda je ostvarila ubjedljivu pobjedu u utakmici 17. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Čelika (3:0), a ovo je bio za zenički klub peti uzastopni poraz u prvenstvu.

Sloboda je povela na startu utakmice. Ordagić je iskoristio grešku gostujuće odbrane i uzeo loptu, a zatim je oboren u šesnaestercu i dosuđen je penal. Sa bijele tačke za 1:0 siguran je bio Krpić.

Velika smušenost u odbrani Čelika desila u 12. minuti. Lopta je prošla kroz ruke Markoviću, ali nije uspio pogoditi Todorović na prazan gol. Krpić je imao dvije prilike u 24. minuti, međutim oba puta je zaustavljen.

Smajić je sve lijepo uradio u 32. minuti, ali je na kraju šutirao pored gola. Nedugo nakon toga Ordagić je pogodio prečku. Novu veliku priliku imao je Smajić u 37. minuti, no šutirao je malo preko gola.

Udarac Todorovića u 37. minuti odbranio je Karajbić, koji je zamijenio povrijeđenog Markovića. Dvije vezane šanse imao je Ćulum u finišu prvog dijela. Prvi put odbranio je golman zeničkog kluba, a drugi put lopta je otišla pored gola.

Veliki promašaj viđen je u 41. minuti. Možda i promašaj sezone. Grahovac je uposlio Todorovića, koji je ispred sebe imao prazan gol, ali šutirao je pored. U prvoj minuti sudijske nadoknade, Šišić je postigao autogol za 2:0.

Krpić je pokušao u 54. minuti, a Karajbić je uhvatio loptu. Napadač Slobode imao je veliku priliku i u 62. minuti kada je glavom šutirao pored gola. Malo nakon Mehemedagić je pogodio stativu.

Jedno od rijetkih uzbuđenja pred golom domaćih desilo se u 67. minuti kada je Šabanović zakasnio na loptu. Dosuđen je novi penal za tuzlanski klub u 75. minuti kada je oboren Krpić, a sa bijele tačke pogodio je Osmanagić. Do kraja se nije ništa značajno dešavalo i ostalo je 3:0.

Sloboda – Čelik 3:0 (Krpić 4’ (p), Šišić 45+1’ (ag), Osmanagić 75’ (p))

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: . Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: /.

FK SLOBODA: Hadžić, Todorović, Krpić, Ordagić (od 76. minute Hairlahović), Grahovac (od 68. minute Osmanagić), Lazevski, Beganović, Mehmedagić, Ćulum, Smajić (od 81. minute Đorđilović) i Ignjatović.

NK ČELIK: Marković (od 23. minute Karajbić), Udovčić, Jurković, Duvnjak, Popović, Kadrić, Mehić, Šišić (od 80. minute Šarić), Mahmutović, Duraković i Šabanović.