Penava upisao nove minute u pobjedi Baskonije, Budućnost nastavila sa serijom poraza

Ekipa iz Podgorice je doživjela novi poraz u Euroligi, a večeras od njih je bolja bila ekipa Baskonije koja je slavila rezultatom 82:62.

Španci su dominirali cijelim susretom, a posebno se to izrazilo u drugom poluvremenu gdje su totalno dominirali utakmicom.

Budućnost je jednostavno izgledala nemoćno te su na kraju upisali novi poraz konačnim rezultatom 82:62.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe je bio Patricio Garino sa 13 postignutih poena, a treba dodati da je nove minute u dresu Baskonije upisao i Ajdin Penava koji je za nešto više od dvije minute uspio ugrabiti dva skoka. Nemanja Gordić je u dresu Budućnosti postigao šest poena.

Ovo je Podgoričanima 20. poraz u 26 odigranih utakmica i zauzimaju predzadnje mjesto na euroligaškoj tabeli. Jedina ekipa sa gorim omjerom je Darussafaka koja je slavila svega tri puta.

Sa druge strane ovo će Baskoniji biti veoma važna pobjeda u borbi za predstojeći play-off.