Penali ponovo odlučili četvrtfinalistu: Široki na Tušnju eliminisao Slobodu iz Kupa BiH

Posljednji duel osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine završen je neriješenim rezultatom 1:1, a nakon penala bolja je bila ekipa Širokog Brijega od Slobode. Rezultat u jedanaestercima bio je 5:4 za goste.

Utakmica je počela na najbolji mogući način. Nakon nekoliko organizovanih napada na obje strane, Sloboda je povela. Vidović je iskoristio nespretnost odbrane Širokog Brijega i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Ipak, prednost nije dugo trajala. Gosti su zaigrali znatno bolje nakon primljenog gola i to im se isplatilo u 17. minuti. Popović je divno pogodio glavom za poravnanje rezultata.

I nastavak prvog dijela pripao je gostima, ali to nije bila opsada gola Slobode koja je, također, zaprijetila u par navrata.

Drugi dio otvara gruba igra i nekoliko oštrih faulova na sredini terena, a onda Husejinović prijeti u dva navrata. Na drugoj strani pokušao je Ćorić, ali je njegov šut odbranjen.

Kako se meč bližio kraju, tako je Široki padao sa snagom, a Sloboda igrala mnogo bolje. U nekoliko navrata Bilobrk je spasio svoj tim, a najveću priliku desetak minuta prije kraja propustio je ponovo Vidović. Ipak, gosti su izdržali i meč uveli u jedanaesterce.

Tu se bolje snašla ekipa Širokog Brijega koja je slavila rezultatom 5:4, a jedini penal promašio je Vidović.

Sloboda – Široki Brijeg 1:1 (Vidović 8’ – Popović 17’) Penali: 4:5

Stadion: Tušanj. Gledalaca: /. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: /.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Ćorić, Čabraja, Babić, Popović, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković.