Penal drama na Hawthornsu: Aston Villa je u finalu doigravanja za plasman u Premiership

Na Hawthornsu je večeras odigran revanš susret polufinala razigravanja za ulazak u Premiership, a pobjednik je morao biti odlučen nakon produžetaka. To je na kraju bila ekipa Aston Ville, koja je slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3).

Aston Villa je u prvoj utakmici slavila nakon sjajnog preokreta s 2:1, a WBA-u je večeras u regularnih 90 minuta pobjedu donio Dawson, golom iz 29. minute.

Treba napomenuti i da su domaći u 80. minuti ostali s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton zaradio Brunt.

Pošto u ovom takmičenju ne važi pravilo gola u gostima, uslijedili su produžeci.

U njima smo vidjeli totalnu dominaciju Aston Ville, koja je prema golu domaćih uputila čak osam šuteva, a imala je i preko 90% posjeda lopte…

Ipak se WBA odbranio te su uslijedili jedanaesterci.

U penal drami se u junaka večeri promovisao golman Aston Ville Jed Steer, koji je već u prve dvije serije oba puta branio šuteve fudbalera WBA.

S druge strane su gosti bili sigurni iz prva tri pokušaja, a onda je Adomah promašio šut za pobjedu.

Morrison je nakon toga pogodio za WBA, a onda je Abraham sigurno pogodio i odveo Aston Villu na Wembley.

Tamo će Villa čekati boljeg iz duela Leedsa i Derbyja.