Partizan izjednačio u seriji protiv Zvezde: Pobjeda nakon velike drame u završnici

U okviru polufinala ABA lige košarkaši Partizana su u dramatičnoj završnici savladali ekipu Crvene zvezde čime su izjednačili polufinalnu seriju.

U okviru polufinala ABA lige košarkaši Partizana su u dramatičnoj završnici savladali ekipu Crvene zvezde čime su izjednačili polufinalnu seriju na 1:1.

Utakmica je bila neizvjesna od samog početka i dalo se naslutiti da će obje ekipe dati sve od sebe da slave u ovoj utakmici.

Na poluvremenu je Partizan imao finu zalihu od sedam poena prednosti, međutim ona se vrlo brzo istopila u trećoj četvrtini gdje cu crveno-bijeli okrenuli rezultat u svoju korist.

Posljednja dionica je donijela i veliku dramu, a Partizan je uspio biti pribraniji u završnici te odnijeti pobjedu rezultatom 70:67.

Najefikasniji u redovima Partizana je Marinković sa 18 poena, dok je u redovima Crvene zvezde najviše poena postigao Perperoglou, ukupno 16.

Partizan je ovom pobjedom stvari vratio na početak, a nakon dvije utakmice serija je izjednačena.