Palermo preokretom do minimalne prednosti u finalnom obračunu za Seriju A

Palermo je na Renzo Barberi večeras slavio protiv Frosinonea u prvom duelu finalnog obračuna za ulazak u Seriju A rezultatom 2:1.

Gosti su poveli na startu duela. Camillo Ciano je pogodio sa distance i postigao jedan od najvažnijih golova u karijeri.

Sicilijanci su zaigrali znatno bolje u nastavku, što se i isplatilo. Igrao se finiš prvog dijela kada je Antonio La Gumina poravnao rezultat na 1:1.

Domaći su inicijativu krunisali pobjedonosnim pogotkom u 81. minuti kada je Emanuele Terranova postigao autogol, što znači da Palermo na gostovanje nosi jedan gol prednosti.

Povremeni bosanskohercegovački reprezentativac Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta u pobjedničkom sastavu.