Osam golova i nevjerovatna pobjeda bh. kadeta na startu kvalifikacija za Euro

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je sjajnu pobjedu na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobjedom protiv Gibraltara rezultatom 8:0.

U prvom duelu kvalifikacija za Euro 2019. godine u Republici Irskoj, Zmajići su dočekali Gibraltar u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici, a gosti nisu tu imali šta da traže.

Već na otvaranju susreta bh. fudbaleri su došli do sigurne prednosti, pošto je do 13. minute vodstvo iznosilo 2:0. Nemanja Jović je pogodio u devetoj minuti, a onda je četiri minute kasnije Samuel Yeo postigao autogol.

Odlično prvo poluvrijeme Zmajića zaključio je Sergej Vintonji u drugoj minuti nadoknade golom za 3:0.

U nastavku selektor Zoran Erbez napravio je veliki broj izmjena, ali to nije smetalo da mladi bh. fudbaleri postignu još koli gol. Tako je na 4:0 povisio Ajdin Jusupović u 66. minuti, a samo tri minute kasnije Omar Beća postiže i peti gol za našu selekciju.

Tako su kadeti na najbolji mogući način započeli kvalifikacije u grupi ‘2’, u kojoj se još nalaze selekcije Islanda i Ukrajine. Rezultat na 6:0 postavlja desetak minuta prije kraja Andrija Drljo, a različiti strijelci se nastavljaju upisivati u strijelce i u 80. minuti kada je pogodio Samir Mujkanović. Konačnih 8:0 postavlja Jusupović sedam minuta prije kraja.

Bosna i Hercegovina – Gibraltar 8:0 (Jović 9’, Yeo 13’ a.g., Vintonji 45+2’, Jusupović 66’, 83’, Beća 69’ Drljo 78’, Mujkanović 80’)

Stadion: Trening centar NFSBiH (Zenica). Gledalaca: /. Sudija: Luis Teixeira (Portugal). Žuti kartoni: Martin, Galliano, Jones, Asquez (Gibraltar).

BiH: Četković, Drina, Pisar, Bobarić, Dedić, Radmilović, Duraković, Beća, Vintonji, Gasal, Jović.

Gibraltar: Avellano, Olivero, Marquez, Yeo, Martin, De Haro, Jones, Marrache, Del Rio, Galliano i Ramagge.