(VIDEO) Opšta tuča na prvenstvenoj vaterpolo utakmici u Rusiji, sudije prekinule meč

Mediji i dalje bruje o skandalu koji se desio na vaterpolo utakmici nacionalnog prvenstva između Sinteza i Spartak Volgograda.

U Rusiji je praksa da klubovi unutar nekoliko dana odigraju po dvije gostujuće utakmice protiv istog domaćina, zbog na ogromne udaljenosti i vremenske zone.

Spartak Volgograd je prošli vikend gostovao u Kazanju, gdje su u prvoj utakmici doživjeli poraz od ekipe Sinteza rezultatom 8:7. Već je na toj utakmici došlo do trzavica, a cijeli sukob je eskalirao u drugoj utakmici igranoj u nedjelju.

Prema pisanju ruskih medija, kapiten Sinteza Sergej Odintsov je započeo masovnu tučnjavu četiri minute prije kraja utakmice. U fizičkom obračunu su sudjelovale i rezervni igrači oba tima.

Sudije su pokušali smiriti tenzije, ali u tome nisu uspjeli. Napetost se smanjila nakon nekoliko minuta, a utakmica je prekinuta pri vodstvo Spartaka rezultatom 9:6. Sva dešavanja možete pogledati u nastavku.