Olympiacos slavio u Izraelu, Baskonia bez problema protiv Milana

Odigrane su dvije posljednje večerašnje utakmice 24. kola košarkaške Eugolige u kojima je Olympiacos savladao Maccabi Tel Aviv (71:82), a Baskonia je pobijedila Milano (87:74).

Prva četvrtina utakmice Maccabi Tel Aviv – Olympiacos bila je neizvjesna, a u drugoj se grčki tim uspio malo “odlijepiti”. U nastavku gosti su sigurno čuvali vodstvo, a u četvrtom periodu imali su čak +18, da bi susret završili sa 71:82.

Erick Green ubacio je 16 poena kod Olympiacosa, dok sz Georgios Printezis i Mat Lojeski dodali po 15 poena. U poraženom timu Sylven Landsberg ubacio je 17 poena.

Na utakmici Baskonia – Milano rezultat je bio u egalu prve dvije četvrtine, da bi u trećoj dionici domaći stekli značajnu prednost, koja je iznosila 13 poena. Bez ikakvih problema uspjeli su zadržati tu prednost do kraja i slavili sa 87:74.

Kim Tillie bio je najefikasniji u redovima Baskonije sa 19 poena, a tome je dodao pet skokova i tri asistencije. Adam Hanga ubacio je poen manje. U poraženoj ekipi tri igrača su ubacila 11 poena, a to su Ricky Hickman, Davide Pascolo i Andrea Cinciarini.