Olimpik iskoristio kiks Sloge i preuzeo vrh, Veležu samo bod protiv Čapljine

Sve utakmice 10. kola Prve nogometne lige Federacije BiH odigrane su danas, a Olimpik je pobjedom protiv TOŠK-a rezultatom 1:2 preuzeo lidersku poziciju.

Vukovi su slavili golovima Šćepanovića u 8. i Osmanovića u 42. minuti, dok je za domaće u nastavku pogodio Nuhanović u 57. minuti, ali bio je to samo utješni pogodak, jer je do kraja rezultat ostao nepromijenjen. Olimpik je tako preuzeo lidersku poziciju, s obzirom da je vodeća Sloga samo remizirala bez golova na gostovanju protiv Iskre.

Golova nije bilo ni u hercegovačkom derbiju između Veleža i Čapljine, a do novog trijumfa stigla je i visočka Bosna, koja je na Lukama nakon preokreta sa 3:1 pobijedila Metalleghe. Važnu gostujuću pobjedu u borbi za vrh ostvarili su i fudbaleri Zvijezde na gostovanju protiv Travnika, a bilo je 0:1 golom Cvijanovića.