Okršaj Zmajeva u finalu Kupa Turske: Višća i Basaksehir izbacili Fenerbahce

Ekipa Basaksehira zajedno s Edinom Višćom slavila je nakon izvođenja penala protiv Fenerbahcea i tako se plasirala u finale Kupa Turske u kojem će igrati protiv Konyaspora.

Basaksehir je stigao u vodstvo u 42. minuti kada Emre Belozoglu pogađa za 0:1. Domaći su u 71. minuti stigli do izjednačenja kada je Sow poravnao rezultat na 1:1, da bi sami finiš meča donio nevjerovatnu dramu.

Igrala se 86. minuti kada je Holmes pogodio za 1:2 i slavlje gostiju koji su s tim rezultatom imali finale u rukama, međutim samo minutu nakon toga Turfan pogađa za 2:2 i nastavak sjajnog meča.

U produžecima nije bilo pogadaka, pa su penali odlučili drugog finalisu meča koji će u finali igrati protiv ekipe bh. trojca – Bajića, Hadžiahmetovića i Miloševića

Edin Višća proveo je svih 120 minuta na terenu.