Odlične partije bh. košarkaša: Stipanović i Musa vodili Cedevitu do ubjedljive pobjede

Cedevita je ostvarila veoma ubjedljivu pobjedu protiv Zaboka u 18. kolu hrvatske A1 lige (85:68), a za nju su najzaslužniji reprezentativci Bosne i Hercegovine, Andrija Stipanović i Džanan Musa.

Zabok se držao u prvoj četvrtini, tako da su na kraju iste imali samo tri poena zaostatka. Onda su domaći ubacili “u brzinu više”, te su do odmora imali +13 (47:34).

Cedevita se nije zaustavljala, tako da joj je pripala i treća četvrtina, te su u posljednju dionicu ušli sa 20 poena prednosti, da bi na kraju slavili rezultatom 85:68.

Stipanović je bio najbolji pojedinac na utakmici. Postigao je 17 poena, te dodao četiri skoka i isto toliko asistencija. Drugi najefikasniji igrač u redovima Cedevite bio je Musa sa 15 postignutih poena, skokom i dvije asistencije.

U poraženoj ekipi Jambrović je ubacio 14 poena, a 12 je dodao Vučić.