Sport Centar

Odličan rukomet u dvoranama na Skenderiji i Mojmilu: Hrvatske ekipe se plasirale u finale turnira ”Više od igre”

Danas je u dvoranama Skenderije i Ramiz Salčin odigrano drugo i treće kolo međunarodnog turnira u rukometu ''Više od igre''.

Odličan rukomet u dvoranama na Skenderiji i Mojmilu: Hrvatske ekipe se plasirale u finale turnira ”Više od igre”
Danas je u dvoranama Skenderije i Ramiz Salčin odigrano drugo i treće kolo međunarodnog turnira u rukometu ”Više od igre”.
U Grupi A RK Balić-Metličić je zabilježio odlične nastupe, pa su tako savladali Lokomotivu Brčko, te Slobodu iz Tuzle, da bi na kraju remizirali sa Borcem iz Banjaluke.
Borac je savladao Crvenu Zvezdu i Lokomotivu, ali zbog bolje gol razlike Splićani su završili u finalu dok će Banjalučani igrati za treće mjesto. U grupi B nezaustavljiva bila je ekipa Zameta iz Rijeke te su danas savladali Dobovu i Partizan, te tako sa maksimalnim učinkom zakazali duel sa momčadi iz Splita u finalu.
Partizan je slavio protiv Čelika, te Selekcije Grada/Kantona Sarajevo, pa sa šest osvojenih bodova igraju u susretu za 3. mjesto protiv Borca iz Banja Luke.
GRUPA A – Tabela 
1. RK Balić-Metličić Split – 7
2. RK Borac m:tel Banja Luka – 7
3. RK Lokomotiva Brčko – 2
4. RK Crvena Zvezda Beograd – 2
5. RK Sloboda Tuzla – 1
Grupa A – Rezultati
RK Lokomotiva Brčko – RK Balić-Metličić 13:31
RK Crvena Zvezda – Borac m:tel Banja Luka 14:22
RK Lokomotiva Brčko – RK Crvena Zvezda 20:19
RK Sloboda Tuzla – RK Balić-Metličić 11:27
RK Lokomotiva Brčko – RK Borac m:tel Banja Luka 15:18
RK Sloboda – RK Crvena Zvezda 21:27
RK Balić-Metličić – RK Borac m:tel Banja Luka 13:13
GRUPA B – Tabela 
1. RK Zamet Rijeka – 8
2. RK Partizan Beograd – 6
3. Selekcija Grada/Kantona Sarajevo – 4
4. ŠR Čelik Junior Zenica – 2
5. RK Dobova – 0
Grupa B – Rezultati
RSK Sarajevo – MRD Dobova 19:17
RK Zamet Rijeka – RK Partizan Beograd 22:19
RSK Sarajevo – ŠR Čelik Junior 25:15
RK Zamet Rijeka – MRD Dobova 24:15
RK Partizan Beograd – ŠR Čelik Junior 30:17
MRD Dobova – ŠR Čelik Junior 19:21
RSK Sarajevo – RK Partizan Beograd 14:16
Sutra se istim dvoranama igra i završnica turnira, tako će se u dvorani Ramiz Salčin igrati mečevi za 7. i 5. mjesto u kojima se sastaju:
9:00 RK Crvena Zvezda – ŠR Čelik Junior
10:00 RK Lokomotiva Brčko – RSK Sarajevo
U Skenderiji se igraju mečevi za 9. i 3. mjesto, te finalni susret:
09:00 RK Sloboda Tuzla – MRD Dobova
10:05 RK Borac m:tel Banja Luka – RK Partizan Beograd
11:00 RK Balić-Metličić Split – RK Zamet Rijeka
Međunarodni rukometni turnir "Više od igre"
KOMENTARI

KOMENTARI