Odličan otpor, ali na kraju nažalost i poraz Izviđača od Celja

Tim Zdenka Grbavca je od početka je pružio kvalitetan otpor favorizovanom protivniku. Igrali su Ljubušaci fantastično u oba pravca, a na poluvrijeme su otišli s golom prednosti, 15:14. Nastavio je domaći tim sa sjajnom igrom i u nastavku meča.

Imali su i tri gola prednosti, ali su se iskusniji Slovenci uspjeli vratiti, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Skauti su se držali sjajno. Iako su dobar dio završnice igrali s igračem manje, nisu Celju dozvolili niti u jednom trenutku da se eventualno odvoji.

U posljednji minut se ušlo neriješenim rezultatom (31:31), Pavlakov udarac odbranio je golman gostiju, a Celje je krenulo u napad. Sudije su na osam sekundi do kraja dosudile sedmerac, što je goste odvelo do vodstva 32:31. Hrstić je promašio posljednji napad za domaće i gosti su slavili pobjedu u ovom meču.

Blaž Janc je osam golova predvodio Celje, a isti broj golova je za Izviđač je postigao Matej Hrstić.