Odličan nastup Elmedina Kikanovića u porazu Monaca od Gravelines-Dunkerquea

Monaco je poražen od Gravelines-Dunkerquea u 20. kolu košarkaškog prvenstva Francuske (94:101), a još jedna odličan nastup upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Elmedin Kikanović.

U prvoj četvrtini vodstvo se smjenjivalo, a na kraju je bilo neriješeno (17:17). Isto je bilo i u drugoj dionici, međutim Monaco je na odmor otišao sa poenom prednosti (42:41).

Monaco je u trećem periodu imao čak i 16 poena prednosti, ali to se istopilo do finiša četvete četvrtine kada je Gravelines-Dunkerque preokrenuo rezultat i došao do pobjede.

Kikanović je odigrao nešto više od 27 minuta i u tom periodu ubacio je 19 poena, čemu je dodao šest skokova i asistenciju. Kod Monaca samo je efikasniji bio Evans sa 23 poena, dok je Johnson vodio Gravelines-Dunkerque do pobjede sa 28 poena.