Odličan nastup: Adin Vrabac bez promašaja u pobjedi Partizana

Partizan je savladao Vršac u prvom kolu Superlige Srbije rezultatom 86:76, a odličnu partiju pružio je bosanskohercegovački reprezentativac, Adin Vrabac.

Vršac je imao prednost nakon prve četvrtine (26:21), da bi ista do poluvremena porasla za poen (35:41). Ipak, naredna dva perioda Partizan je odigrao odlično i dobio utakmicu sa 86:76.

Jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je Vrabac. Nije imao promašaja na utakmici. Za 17 minuta ubacio je deset poena. Sa linije slobodnih bacanja šutirao je 2/2, dok je za dva poena imao učinak 4/4. Tome je dodao skok i asistenciju.

Najefikasniji u Partizanu bio je Birčević sa 15 poena, dok je Marinković dodao 12. U poraženoj ekipi Fundić je ubacio 17 poena, a Jovović 13.