Odličan meč Noleta i signal boljih dana: Đoković u dva seta bolji od Nishikorija

Svojevremeno najbolji teniser svijeta, a danas 12. ATP igrač, Novak Đoković, plasirao se u šesnaestinu finala Masters 1000 turnira u Madridu pobjedom nad Keijem Nishikorijem rezultatom 2:0, po setovima 7:5 i 6:4.

Današnji meč bio je sigurno naznaka bolje igre Noleta u narednom periodu. Srbijanski teniser je odigrao vrlo dobro protiv izuzetno nezgodnog protivnika i dobijao je ključne poene, baš kao što je to radio na svom zenitu.

Prvi je brejk napravio Kei, ali je Đoković uzvratio ri-brejkom u šestom gemu. Kada je servirao za taj-brejk, Japanac je popustio i Đokoviću je pripao prvi set.

Slična stvar dogodila se i u drugom setu. Brejkova nije bilo do desetog gema, kada je Japanac Servirao, a onda Đoković koristi svoju prvu meč loptu i prolazi u drugo kolo gdje ga očekuje bolji iz duela Edmund – Medvedev.