Odličan derbi Lige 1: Nikad bolji Khazri nanio težak poraz Marseilleu preokretom

Sjajan derbi večeras su odigrali Saint Etienne i Marseille u 17. kolu Lige 1, a na kraju je domaćin slavio rezultatom 2:1.

Još od nekih ranijih perioda, dueli St. Etiennea i Marseillea nose posebnu draž, ali je padom kvalitete ovih klubova, smanjena i globalna zainteresovanost za ovaj derbi.

Ipak, za fanove ovih klubova meč je i dalje veliki, a ovaj današnji može ući na listu boljih koji su odigrani u posljednje vrijeme.

Kevin Strootman je u 16. minuti goste doveo u vodstvo, a St. Etienne je do preokreta došao u nastavku meča, tačnije u posljednjih pola sata.

Rezultat je sam preokrenuo Wahbi Khazri, nekadašnji fudbaler Sunderlanda koji igra u životnoj formi trenutno, pošto je postigao golove u 60. i 88. minuti za veliki preokret.