Odigrane utakmice četvrtine finala Royal KINDER Jelly lige osnovnih škola KS

Royal KINDER Jelly ligu osnovnih škola organizuje Udruženje za razvoj sporta BiH – Sport Centar, zahvaljujući podršci Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, Ministarstva obrazovanja i Bosnalijeka.

O.Š. Avdo Smailović – Četvrta osnovna škola 1:2 (Fazlagić / Tutun, Ar. Berilo)

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri Četvrte osnovne škole koja je došla do dva brza gola, a strijelci su bili Tutun i Berilo. Prednost je mogla biti veća da nije bilo raspoloženog golmana Sipovića na drugoj strani.

I u nastavku ista slika, Sipović je sjajno branio, a sredinom drugog dijela nakon prelijepe akcije O.Š. Avdo Smailović je smanjio na 2:1, a pogodio je Fazlagić.

Memić je potom propustio dvije velike šanse za poravnanje, a ni Četvrta osnovna nije uspjela da iz kontra napada potvrdi pobjedu uz odbrane fenomenalnog Sipovića. Na kraju je ostalo 1:2 za Hrasničane.

O.Š. Avdo Smailović:
Sipović, Baltić, Mizdrak, Memić, Đip, Fazlagić, Bašović, Ćatić, F. Crnčalo, V. Crnčalo, Bibić.

O.Š. Četvrta osnovna:
Lokvančić, Berilo, Karić, Sobo, Bublin, Karović.

O.Š. Pofalići – O.Š. Đulistan 4:3 (Fejzić 3, Kasapović / Hrelja 2, Bečić)

U drugoj utakmici O. Š. Pofalići je povela golom Fejzića, a u finišu prvog dijela Hrelja je za svoju O. Š. Đulistan fenomenalnim udarcem iz daljine pogodio same rašlje, a potom je isti igrač kreirao potpuni preokret za 2:1 nakon prvog poluvremena.

O. Š. Pofalići u nastavku pokazala je da je ipak fizički jača i stigla je do preokreta sa dva gola Fejzića, a posebno je atraktivan bio drugi gol volej udarcem. Pet minuta prije kraja Bečić je poravnao i ušlo se u neizvjesnu završnicu. I kada se činilo da ćemo gledati penale Kasapović je iskoristio grešku i minutu prije kraja donio pobjedu O. Š. Pofalići.

O.Š. Pofalići: Mujić, Altwkany, Pačariz, Gigić, Mulić, Baličevac.

O.Š. Đulistan: Muratović, Zerdo, Tatar, Bečić, Hrelja, Suljić, Bahtanović, Musa, Šahinović, Fazlić, Spahić.

Prva osnovna škola – O.Š. Mehmedalija Mak Dizdar 4:2 (Hadžović, Sabljica, Topalović, Šuntić / Džaferović, Mehnagić)

U duelu O. Š. Mehmedalija Mak Dizdar i Prve osnovne škole prvo poluvrijeme je donijelo otvorenu utakmicu u kojoj je Prva osnovna golovima Hadžovića, Sabljice i Topalovića stigla do vodstva od 3:1, a Džaferović je bio strijelac za O. Š. Mak Dizdar.

Dva gola smo vijeli u drugom dijelu utakmice, po jedan na obje strane. Šuntić je postigao pobjednički gol za Prvu osnovnu, dok je Mehnagić postigao utješni gol za svoju školu.

Prva osnovna škola:
Husilović, Čelović, Topalović, Džanko, Ahmedspahić, Mulić Bel., Mulić Ber., Škrijelj, Hadžović, Nezić, Hamidović, Sabljica, Šuntić.

O.Š. Mehmedalija Mak Dizdar:
Marić, Mahinagić, Ibrišagić, Kršo, Tumbul, Fahrić, Radonja, Imamović, Misa, Džaferović.

O.Š. Hrasno- Osma osnovna škola 0:1 (Salihagić)

U posljednjem četvrtfinalnom duelu sastali su se Osma osnovna škola i O. Š. Hrasno. Prvo poluvrijeme je proteklo u tvrdoj igri u kojem nije bilo golova. U drugom dijelu nastavilo se istim intenzitetom, a Salihagić je šest minuta prije kraja pogodio za vodstvo Osme osnovne škole, što se ispostavio kao konačan rezultat i pobjeda škole iz Butmira.