Odigrana historijska utakmica u Bundesligi: Ibišević igrao, Hajrović ostao na klupi

Hertha i Werder Bremen odigrali su historijsku utakmicu. U pitanju je prvi susret u historiji Bundeslige, koji je sudila žena, a riječ je o Bibiani Steinhaus. Susret je trećeg kola njemačkog prvenstva završen je 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a Hertha je došla u prednost u 38. minuti kada je pogodio Mathew Leckie. Thomas Delaney je u 59. minuti izjednačio na 1:1, te se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice.

Vedad Ibišević igrao je svih 90 minuta u redovima Herthe, dok je Izet Hajrović kod Werder Bremena ostao na klupi. Podsjetimo, bh. krilni fudbaler tek se oporavio od teške povrede, koju je zadobio krajem prošle godine.